Zamów banner reklamowy na stronie

Zmarszczki zmorą gładkiej skóry

Gładka skóra to marzenie wielu kobiet. W końcu pęd do młodości jest w ludziach, a zwłaszcza w kobietach, bardzo silny. I wcale nie jest to pragnienie, które narodziło się dopiero w umysłach współczesnych kobiet. Historia ludzkości dobitnie pokazuje nam całe mnóstwo przykładów na to, że kobiety od tysięcy lat próbowały oszukać czas i wyglądać młodziej niż wskazuje na to metryka urodzenia. I naprawdę nie ma w tym nic złego - w końcu mimo pewnych nurtów filozoficznych oraz religijnych - w pięknie jako takim naprawdę nie ma nic złego. A potrzeba obcowania z pięknem, potrzeba czucia się istotą piękną to potrzeba, która jest bardzo naturalna. Właściwie można powiedzieć, że ma się tutaj do czynienia z potrzebą, która jest wdrukowana w ludzki kod DNA. Dlatego nie ma powodu ku temu, by godzić się z losem i nie walczyć z mankamentami urody. I wcale nie jest to oznaką egocentryzmu, egoizmu i innych złych tego typu rzeczy. Zresztą, przede wszystkim należy uzmysłowić sobie jedną, za to naprawdę bardzo ważną rzecz  - nie ma nic złego w odrobinie egoizmu. Odrobina egoizmu jest zdrowa i naprawdę każdy człowiek powinien się nią cechować. Wtedy życie każdego człowieka byłoby o wiele przyjemniejsze.

Walka ze zmarszczkami

Ludzie, zwłaszcza kobiety, od dawna walczą ze zmarszczkami. Niektóre dawne metody w dzisiejszych czasach sprawiają wrażenie niebo barbarzyńskich i naprawdę bardzo bolesnych. Jednak nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o skuteczną walkę ze zmarszczkami to dopiero współczesność, dopiero XXI wiek przyniósł naprawdę fascynujące osiągnięcia w tej dziedzinie. Jednak żeby walczyć ze zmarszczkami trzeba najpierw poznać ich naturę. Zasada "poznaj swojego wroga" od tysiącleci jest wciąż tak samo aktualna. Dlatego należy sobie uświadomić, że zmarszczki dzieli się na:
- mimiczne - czyli takie, które powstają z powodu naturalnych grymasów, które pojawiają się na twarzy - bruzdy przy ustach, kurze łapki od śmiechu czy nielubiana chyba przez nikogo lwia zmarszczka - wszystko to, zalicza się do zmarszczek mimicznych,
- grawitacyjne - czyli po prostu takie, które tworzą się, bo grawitacja działa, a skóra z wiekiem coraz bardziej traci na swojej elastyczności,
- senne - powstają na skutek układania się skóry podczas snu,
- posłoneczne - powstają na skutek działania słońca i mikrouszkodzeń skóry
Teraz, skoro już wiadomo, jakie są rodzaje zmarszczek, można rozpocząć z nimi walkę. Oczywiście, dużo lepiej jest zapobiegać niż leczyć.Ale o ile do zmarszczek posłonecznych można zwyczajnie nie dopuścić, przez unikanie słońca i stosowanie odpowiednich kosmetyków z wysokim filtrem to trudno radzić sobie przecież ze zmarszczkami innego rodzaju. Na szczęście w sukurs przychodzi nauka - kosmetyka i medycyna. W końcu zabiegi chirurgiczne, botoks, wypełnianie hialuronowe, zabiegi laserowe czy w końcu kremy przeciwzmarszczkowe, które z każdym rokiem są udoskonalane jeszcze bardziej. Od kilku lat tryumfy święcą produkty kolagenowe. Przecież to właśnie kolagen odpowiada za to, że skóra jest napięta i elastyczna.

No Comments Yet.

Leave a comment