Zamów banner reklamowy na stronie

Co zabrać ze sobą na wakacje?

Odpowiednie ubrania, dopasowane do miejsca naszego wypoczynku i artykuły higieniczne są – wydaje się – najważniejszymi rzeczami, o których trzeba pamiętać podczas pakowania.

Okres wakacyjny to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Nie ma znaczenia, czy są one w postaci kilkutygodniowego urlopu czy pełnych, dwumiesięcznych szkolnych wakacji. Zrelaksowanie się nad morzem czy podczas spacerów górskimi szlakami to bardzo atrakcyjna dla wielu ludzi forma wypoczynku. Aby móc cieszyć się nim w stu procentach, należy wziąć ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. No właśnie, czyli co?

Zależy, gdzie wypoczywamy

Jeżeli preferujemy góry i od morskich fal wyżej stawiamy górskie szczyty, najistotniejszą rolę odgrywają dobrze dobrane buty. Co roku na szlakach turystycznych możemy zauważyć nieprzygotowanych podróżników w japonkach czy nawet szpilkach bądź koturnach. Nie mówiąc już o ryzyku kontuzji, przez takie obuwie nie będziemy w stanie dojść do punktów krajobrazowych, a możliwość nacieszenia się zachwycającymi widokami nas ominie.

Odpowiedni strój na górskie szlaki to nie tylko właściwe buty. To także ubrania, które możemy wykorzystać w stroju "na cebulkę", a więc ciepłe bluzy, t-shirty, polary czy długie i krótkie dresy.

Jeżeli wybieramy się jednak nad morze, warto wziąć coś więcej niż bikini czy kąpielowe spodenki. Cienkie bluzy i długie spodnie także okażą się przydatne – na przykład podczas spędzania nocy na mieście. Warto też pomyśleć o pogodowych wybrykach – przeciwdeszczowy płaszczyk będzie pomocny przy niepewnych warunkach atmosferycznych.

Pierwsze skrzypce gra jednak krem z filtrem. Ryzyko poparzeń słonecznych jest zbyt duże, by wychodzić na plażę bez odpowiedniego zabezpieczenia. Na szczęście kremy te możemy bez trudu możemy spotkać w sklepach nad morzem, więc nawet jeśli o nim zapomnimy podczas pakowania, nie będzie to stanowić problemu.

Artykuły higieniczne

Mokre chusteczki z pewnością przydadzą się podczas podróży. Pozbycie się bakterii z dłoni czy usunięcie zabrudzeń z rąk to rzeczy niezbędne we wszystkich środkach transportu. Warto dlatego wcześniej zadbać o odpowiednią ilość chusteczek nawilżających. Należy spakować także suche ściereczki – w przypadku rozlania napoju czy soku będzie go można łatwo wytrzeć.

Artykuł przygotował portal Czerp od nas wiedzę. Zbiór przydatnych informacji.

No Comments Yet.

Leave a comment