Zamów banner reklamowy na stronie

Co nam przeszkadza podczas seansu w kinie?

Kino jest atrakcyjną formą rozrywki dla każdego. Właśnie dlatego przyciąga rzeszę osób. Spośród nich bez wątpienia znajdują się tacy widzowie, którzy nie potrafią właściwie zachowywać się podczas seansu.

Sale kinowe są nieodłącznym elementem rozrywki i popkultury. Liczba sprzedanych biletów na poszczególne seanse bardzo często liczona jest w kilkuset tysiącach, a rezerwacja miejsc odbywa się już na kilka tygodni przed premierą filmu. To wszystko świadczy o niezwykłej popularności kina, które posiada przecież bogatą i interesującą historię.

Zachowanie

Popularność ta posiada jednak jedną wadę. Wśród widowni nierzadko znajdują się osoby, które swoim nieodpowiednim zachowaniem potrafią zakłócić seans. Mowa tutaj zwłaszcza o nastoletnich widzach; szeleszczące papierki po słodyczach, głośne dyskusje i uciążliwe korzystanie ze smartfona lub innych urządzeń mobilnych to w przypadku takich osób niemalże standard.

Miłośnicy kina, często uczęszczający na różne seanse, z pewnością znają takie osoby. Denerwujące śmiechy podczas seansu i wyjątkowo hałaśliwe spożywanie przekąsek może w skuteczny sposób uniemożliwić czerpanie przyjemności z oglądania filmu. Fakt ten jest tym bardziej irytujący, że każda z osób na widowni zapłaciła za bilet.

Smartfon

Kolejną sytuacją, która potrafi zakłócić oglądanie filmu, jest roznoszący się po sali dźwięk dzwoniącego telefonu. Co prawda każdy może zapomnieć o jego wyciszeniu, ale warto jeszcze przed rozpoczęciem filmu sprawdzić, czy aby na pewno nasz smartfon w przypadku przychodzącego połączenia nie będzie przeszkadzał pozostałym osobom.

Widz, któremu dzwoni telefon, a informujący o tym dźwięk zagłusza wypowiadane przez bohaterów kwestie, to bardzo częsty widok. Co więcej, osoby te bardzo długo szukają swojego smartfona w torebkach czy plecakach, co jest już klasyką gatunku.

Jak się zachowywać?

Przede wszystkim należy uszanować osoby towarzyszące nam podczas seansu. Wystarczy ku temu uprzednie wyciszenie i schowanie telefonu do kieszeni, plecaka czy torebki. Warto też pamiętać, że czas i miejsce na wszelkiego rodzaju donośne dyskusje bez problemu znajdziemy po wyjściu z sali kinowej.

No Comments Yet.

Leave a comment