Zamów banner reklamowy na stronie

Czy możemy zakochać się przez Internet?

Internetowe zakochanie jest obecnie coraz popularniejsze. W wielu przypadkach prowadzi do długoletnich związków w rzeczywistości. Czy możemy zatem mówić o internetowym zakochaniu?

Wraz z systematycznym rozpowszechnianiem się Internetu powstało wiele ciekawych psychologicznych zagadnień. Jednym z nich jest możliwość zakochania się przez Internet. Proces, jaki przechodzą nowo poznane osoby od pierwszych wiadomości internetowych, przez spotkania w rzeczywistości, aż do zakochania jest bez wątpienia warty uwagi i omówienia.

Poznawanie

Poznawanie nowych osób za pośrednictwem Internetu odbywa się przy wykorzystaniu aplikacji, zwłaszcza mobilnych, i mediów społecznościowych. Na takim etapie znajomości istotną rolę odgrywa wykreowany przez nas internetowy wizerunek, który rozumie się przez między innymi umieszczanie atrakcyjnych zdjęć.

Warto tutaj wspomnieć, że często wizerunek internetowy nie pokrywa się z wizerunkiem prawdziwym. Może prowadzić to do wielu rozczarowań w przyszłości, jeżeli jesteśmy nastawieni wyłącznie na wygląd drugiej osoby, a nie charakterystyczne dla niej cechy.

Rozmowy i spotkania

Internetowe rozmowy posiadają szczególną specyfikę, ponieważ każda osoba jest w stanie wysłać wiadomość lub do niej powrócić w dowolnym momencie. Podobnie jak w przypadku wizerunku możemy mówić tutaj o różnicy między rozmowami prowadzonymi za pośrednictwem Internetu, a tymi odbytymi w rzeczywistości.

Spotkanie w rzeczywistości może znacznie różnić się od spotkania za pomocą internetowych aplikacji. Mimo to w dzisiejszych czasach coraz częściej możemy spotkać pary, które poznały się właśnie przez Internet i niczym się nie rozczarowały. Niektóre historie i przemyślenia dotycząc tego tematu dostępne są pod adresem: http://moja-sympatia.pl/. W niedalekiej przyszłości może być to niewątpliwie duży trend, dlatego że poznawanie osób przez Internet przynosi ze sobą wiele wygodnych korzyści, takich jak chociażby możliwość kreowania własnego wizerunku czy komfortowej obsługi w każdej chwili, co jest bez wątpienia oszczędnością czasu.

No Comments Yet.

Leave a comment