Zamów banner reklamowy na stronie

Czy gry mogą być prorocze?

Dziś wpis ten będzie luźniejszy od naszych pozostałych, dlatego że chcieliśmy najzwyczajniej porozmawiać z Wami o naszej ukochanej tematyce, a więc o grach video.

Z przykrością stwierdzam, że niezmiernie dużo osób uznaje jeszcze, że gry są złem i to oczywiście one powodują to, że młodzież popełnia przestępstwa. To jest dla mnie niesamowicie dziwaczne, dlatego że nasza rodzima specjalizacja gier video bardzo intensywnie rozwija się (posiadamy perfekcyjnych reprezentantów w tej specjalności!), a inni ludzie nie hamują się w wyrażaniu takich lub innych negatywnych sądów czy też opinii.

Ostatnimi czasy ogromnie dużo gram w postapo. Jakoś tak gry przypadły mi do gustu - być może dlatego, że niektóre z pozycji są wróżebne? Właśnie chyba to najbardziej zachęca mnie do nich. Jest to trochę dziwne, ale lubię chodzić w zapuszczone i zrujnowane światy, chodzić w poszukiwaniu surowców, które pozostały czy znaczących składników, trafiać na zorganizowane w jakiś sposób gangi i rozmawiać z nimi, dokonywać transakcji. Wszystko to dla mnie jest potencjalnym scenariuszem w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak absolutna wojna nuklearna, uderzenie kosmicznego obiektu na ziemię czy wykrystalizowanie się nowej,szkodliwej oraz nieuleczalnej choroby.

Gry umożliwiają nam krótki moment wcielić się w herosa w szczególności z takich uniwersów a także przeżyć jego opowieść. Ja na ogół gram tak, że albo wcielam w bohatera oraz podejmuję te decyzję, jakie w mojej opinii są odpowiednie i które najwidoczniej ja bym je podjął w podobnych światach, albo szkicuję w myślach psychikę śmiałka i staram się adekwatnie do jego psychiki.

Według mnie tym sposobem można się bawić właściwie dużo lepiej, chociaż w przygody z rodzaju role-playing game. Wiadomo, że przygody te mogą właściwie wciągnąć - mój wzorzec wydaje się tutaj perfekcyjny, gdyż przejście czterech części gry ze każdymi DLC (wsiąknąłem w to do reszty) zajęło mi bez mała rok. 12 miesięcy grania w w zasadzie pojedynczy tytuł!

Oczywiście rekomenduję każdemu granie w gry komputerowe. Nie jest tak, jak słyszy i czytamy w mediach - rozrywka przed konsolą z zachowaniem zdrowego rozsądku może przynieść masę wartości. Dla dzieci może to być na przykład język angielski, albowiem za przyczyną grania w gry mogą one szybciej przyuczyć się go. Znam sporo osób, które właśnie w ten sposób nauczyli się angielskiego, a dzięki temu ich kolejna edukacja była lepsza!

No Comments Yet.

Leave a comment