Zamów banner reklamowy na stronie

Ciekawe serialne na przestrzeni lat: Dr House

Seriale wciągają nas od dawna, w zależności od ciekawej fabuły albo interesującego aktora, który potrafi nas skłonić do zostania przed komputerem i wyczekiwania kolejnego odcinka. Niektóre z nich niosą ponad to za sobą wyższe wartości takie jak przekazywanie wiedzy, zarażanie innych pasjami, oraz ukazywanie ponadczasowych wartości moralnych.

Serialem, który obecnie już niestety nie jest realizowany, a kiedyś był oglądany przez miliony jest Dr.House. Historia genialnego i sarkastycznego lekarza, który nie zważa na innych byle tylko rozwiązać kolejną medyczną zagadkę sprzedała się tak dobrze że serial doczekał się aż 8 sezonów, by ostatecznie skończyć się w roku 2012. Dr.House niósł ze sobą bardzo wiele rozterek moralnych dotyczących życia i śmierci jak i ciekawostek medycznych, które doprowadziły zapewne nie jedną osobę do zakochania się w medycynie. 

Postać głównego bohatera

Gregory House, bo tak nazywa się główny bohater jest szefem oddziału diagnostycznego w szpitalu Princeton-Plainsboro w New Jersey, gdzie rozgrywa się akcja serialu. Gregory jest synem wojskowego Johna House'a, który wiele razy zmieniał miejsce zamieszkania, przez co Greg zwiedził znaczną część świata i zafascynował się tym samym medycyną.

Jego pasja zaczęła się gdy jego ojciec stacjonował w Japonii, wtedy razem z kolegą urządzili sobie wspinaczkę po skałach, gdzie jego kolega doznał zranienia i zakażenia. Po udaniu się do szpitala żaden lekarz nie był w stanie rozpoznać zakażenia, poza jednym woźnym, który również był lekarzem, jednak należał do burakumin (nieczystych) przez co był nieakceptowalny przez resztę Japończyków. Gregowi zaimponował fakt, że nie liczyło się wtedy nic innego jak słuszność tego lekarza/woźnego i postanowił zainteresować się medycyną.

Pierwotnie studiował na uniwersytecie Hopkinsa, z którego wyrzucili go za oszustwo a następnie edukacje dokończył na Uniwersytecie w Michigan, gdzie poznał swojego najlepszego przyjaciela Jamesa Wilsona, oraz przyszłą szefową Lisę Cuddy.

Charakterystycznym atrybutem House'a jest jego laska, która pomaga mu poruszać się po wycięciu martwego mięśnia z prawego uda. W związku z chronicznym bólem, Gregory zażywa vicodin będący silnym opioidem, pomagającym mu funkcjonować.

Akcja serialu

Dział diagnostyczny prowadzony przez dr.House'a jest sławny z rozwiązywania niemożliwych do rozwiązania zagadek opartych na serii niepowiązanych ze sobą objawów. Z odcinka na odcinek ekipa tytułowego diagnosty zmaga się z innym problemem w który często muszą się oni zaangażować emocjonalnie i wniknąć w życie prywatne pacjenta.

Można odnieść wrażenie że większość chorób wymienianych podczas różnicowania na początku każdego odcinka jest taka sama i czasami serial potrafi znużyć. Oprócz czystej diagnostyki w serialu jest bardzo dużo elementów życia prywatnego Grega, jego ekipy, oraz najbliższych mu osób dzięki czemu widz może się bardzo łatwo utożsamić z danymi postaciami.

Akcję serialu często urozmaicają elementy komediowe, które są jego nieodłączną częścią. Całość serialu można podsumować w kilku zdaniach jako interesującą opowieść o sarkastycznym, genialnym diagnoście, który systematycznie i na przemiennie niszczy i stara się odbudować swoje życie. 

Wartość jaką za sobą niesie serial

Serial porusza zarówno dylematy moralne jak i potrafi ukazać problemy człowieka z zupełnie innej perspektywy niż zauważamy to na co dzień. Główny bohater rozbawia i potrafi zaskoczyć przenikliwością sowich diagnoz, co jest bardzo imponujące i potrafi zaciekawić.

Serial zdaje się konsekwentnie promować nauki medyczne jako rzecz bardzo ważną w życiu każdego człowieka ukazując jednocześnie jak wiele jeszcze nie wiemy o ludzkim organizmie. Serial zdecydowanie warty obejrzenia i bardzo pouczający dla ludzi umiejących czytać między wierszami.

Pod adresem http://www.kinoman.co/ znajdziesz wiele ciekawych tytułów filmów i seriali. Kinoman - o filmach wiemy wszystko!

No Comments Yet.

Leave a comment