Zamów banner reklamowy na stronie

Gry komputerowe – popularność i nowe technologie

Dzisiaj tekst ten jest odrobinę odmienny od pozostałych, dlatego że chciałbym pogadać kapkę o tym, co w sumie najmocniej mnie interesuje. Nie jest to normalne połączenie różnorodnych płaszczyzn czy zainteresowań - nadmieniłbym, że jest właściwie unikalne.

Zatem, z jednej strony bardzo ciekawię się elektroniczną rozrywką, a z innej bardzo uwielbiam oglądanie filmów, szczególnie westerny. Dziś ten rodzaj produkcji nie cieszy się zbytnią wziętością, a nie pamięta się już ani trochę o tych starych produkcjach, jakie leniwie idą w zapomnienie.

Ale za to elektroniczne rozrywki cieszą się tak gigantyczną renomą, jakiej jeszcze nie miały. Moim zdaniem podyktowane jest to wieloma, o jakich postaram się w tej chwili powiedzieć. Po pierwsze, rozrost technologiczny a także ciągłe usprawnianie gier powodują, że teraz bez wątpienia mogą one zostać przyjęte za arcydzieła. Przecudowne graficznie uniwersa, widoki bądź też artystyczne wyobrażenia przyszłości czy przeszłości w kapitalny sposób posiadają na każdego gracza gier komputerowych.

Należy także napisać o tym, że na rozgłos elektronicznej rozrywki potężny wpływ mają właściwie uznani gamerzy w takim serwisie jak youtube. Przed zakupieniem nowego tytułu ogromnie duża liczba osób elektronicznej rozrywki sprawdza, jak się gra i czy należałoby ją zakupić. Muszę powiedzieć, że ja też robię w ten sposób - spowodowane to jest mniej więcej tym, że w co poniektórych przypadkach oferowana fascynatom elektronicznej rozrywki zajawka gry pod każdym względem mija się z prawdą i otrzymujemy tytuł całkowicie inny.

Co jest warte dodania - uznanie napędza popularność. Każde czynności reklamowe dochodzą do większej grupy konsumentów, co oddziałuje pomyślnie na wyniki sprzedaży. W tym miejscu trzeba napisać chociażby o takich pozycjach, których efekty sprzedaży przeszły aż 60 milionów dolarów amerykańskich. Na dodatek, bardzo analogiczne gry w tym aspekcie posiadamy na polskim podwórku. Bezspornie nie powinniśmy się czerwienić ze wstydu, o czym więcej będzie za sekundę.

W kraju nad Wisłą bez jakiegokolwiek trudu odszukamy studia specjalizujące się w projektowaniu gier, które znane są na wielu rynkach i gruntownie znane w obszarze. Ich produkcje otrzymują niezwykle sławne nagrody i wynikami sprzedaży biją na głowę konkurencję w swoich rodzajach. W mojej opinii to znacząco dobrze rokuje na przyszłe losy. Możemy wyobrażać sobie takie wizje, w których w tym momencie nieduże firmy (jakie swoimi niezależnymi grami też zdołają zafascynować) osiągają poziom tych dużych.

Dodatkowo wpływ na sławę gier obecnie posiadają także nowatorskie formy grania - mowa w tym miejscu szczególnie o virtual czy augmented reality, które są coraz to częściej używane w grach komputerowych. Co możemy dodać, do virtual reality nie potrzebujemy właściwie jakichś wyspecjalizowanych sprzętów. Dobre okulary VR jesteśmy w stanie kupić (chociażby przez sieć) już za pięćdziesiąt zł. Jeśli chcielibyśmy pobawić się VR, to nasz telefon komórkowy musi być zaopatrzony w żyroskop oraz ekran o rozdzielczości co najmniej 1080p (mniejsza nie jest polecana z uwagi na powiększenie ekranu) i rzecz jasna oprogramowanie Android. Ponieważ w tym momencie jest to osiągalne prawie dla każdego, to można jedynie snuć domysły, jak rozwiązania techniczne te będą wyglądały za paręnaście lat. A może będzie coś kompletnie niespotykanego?

1 Response

  1. Nowe technologie wkraczają też do świata filmu 😛 W ogóle widać coraz większe powiązania pomiędzy kinem a grami – robi się gry na podstawie filmów i nawet filmy na podstawie gier 🙂 Pozdrawiam

Leave a comment