Zamów banner reklamowy na stronie

Ubranka dla dzieci- z jakich tkanin?

Już na kilka miesięcy przed pojawieniem się w domu malucha,rodzice zaczynają kompletować wyprawkę, w skład której wchodzą między innymi ubrania dla noworodka. Od innych matek lub z blogów poświęconych macierzyństwu łatwo można się dowiedzieć, jakie ilości poszczególnych ubranek będą potrzebne na pierwsze tygodnie życia.

Ubranka dla noworodka jak i większych dzieci, takich jak niemowlęta muszą być nie tylko funkcjonale i estetyczne, ale także wygodne i przyjazne skórze. Jaki w tak dużym gąszczu tkanin wybrać materiały, z których wykonane są śpioszki, kaftaniki czy inne akcesoria dla dzieci?

Zdrowe, trwałe i komfortowe- bawełna i len

Bawełna jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji ubrań. Charakteryzuje się trwałością i komfortem. Nic więc dziwnego, że jest to materiał idealny na ubrania dla dzieci. Co więcej tego rodzaju stroje nie krepują ruchów, dobrze odprowadzają wilgoć i nie obcierają skóry, co ważne w przypadku delikatnego ciałka niemowlęcia. Bawełna jest materiałem, który doskonale nadaje się dla alergików. Obecnie szczególnie pożądane i modne są ubranka dla dzieci z bawełny z upraw ekologicznych. Kupując je, rodzice pokazują, że nie jest im obojętny los środowiska naturalnego.

Len z kolei jest nie tylko komfortowy, ale także przewiewny. To najlepszy wybór na letnie ubranka noworodka i niemowlaka. Nie podrażni delikatnej skóry i mogą go nosić alergicy. Dodatkowo ubranka lniane są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak tarcie, co przyda się zwłaszcza w fazie raczkowania.

Na zimę- wełna

Wełna jest znana ze swych właściwości termoizolacyjnych, więc kiedy pierwsze spacery nowego członka rodziny odbywają się w porze zimowej, najlepiej wybrać właśnie wełniane ubranka dla noworodka w postaci sweterków. Do tego doskonale wchłaniają one wilgoć.  W innych porach roku lub w czasie łagodnej zimy, tego rodzaju stroje mogą być zbyt ciepłe jak nasze warunki klimatyczne i dlatego też najlepiej wyposażyć się w ubrania będące mieszanką wełny i lżejszą tkaniną.

A co z tworzywa sztucznymi?

Ubrania dla dzieci z dużą domieszką tworzyw sztucznych są co prawda tanie, jednakże należałoby na nie uważać, ponieważ mogą być niebezpieczne, zwłaszcza dla alergików. Nieraz są one bardzo niekomfortowe i nieprzyjazne dla skóry, przez co powodują podrażnienia. Nie odprowadzają także dobrze wilgoci, co sprawia, że dziecko będzie bardziej podatne na odparzenia. Najgorszy jest jednak fakt, że niektóre barwniki używane do tworzenia ubranek z tworzyw sztucznych, na przykład chińskiego pochodzenia, mogą zawierać składniki rakotwórcze.

Jak dbać o ubranka?

Z pewnością należy je prać w łagodny proszku, który ich nie zniszczy, ale także nie będzie szkodził skórze jeszcze nie potrafiącej się obronić przed detergentami. Dodatkowo trzeba zadbać o dobre płukanie. Wielu rodziców decyduje się także na prasowanie ubranek dziecięcych, oczywiście tych, które  przez kontakt z żelazkiem nie ulegną zniszczeniu. Wysoka temperatura zabija więcej zarazków i na przykład zarodników grzybów i radzi sobie o wiele lepiej z alergenami niż sam proszek.

Artykuły dla dzieci w różnym wieku oferuje sklep internetowy ubranka dla dzieci Lencia - duży wybór ubranek i zabawek dla niemowląt.

No Comments Yet.

Leave a comment