Zamów banner reklamowy na stronie

Letnie koktajle – zdrowy napój czy droga zachcianka?

Przyszło lato, a my potrzebujemy zwiększonej liczby płynów. Woda nie zaspokaja pragnienia wszystkich. Jak sobie radzić w te upalne dni? Gdzie szukać rozwiązania?

Co raz więcej osób sięga po rozwiązania niecodzienne, a w szczególności koktajle owocowo-warzywne. Czy faktycznie zaspokajają nasze pragnienia, a może posiadają inne właściwości? Odpowiedź jest twierdząca w obu przypadkach.

Źródło witamin i oczyszczenia

Najbardziej popularne w tej chwili są zapewne zielone koktajle, czyli połączenie surowych warzyw i owoców. Gotowanie zabija wiele cennych substancji występujących w pożywieniu, dlatego w ogólnodostępnych przepisach składniki występują pod postacią surowych roślin. Dzięki temu koktajle nie tylko zaspokajają nasze pragnienie, ale posiadają bogate źródło witamin, fito składników i przeciwutleniaczy.

Warto tez zaznaczyć, że oprócz bogatych wartości odżywczych, zielone koktajle wspomagają odchudzanie i pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. W szczególności dlatego, że głównym składnikiem jest woda z warzyw i owoców, które można spożywać w dowolnych ilościach, a dodatkowo zawierają dużą ilość błonnika, która daje nam uczucie sytości i redukują nasze łaknienie.

Ważnym elementem przemawiającym na korzyść koktajli jest fakt, że zdrowe odżywianie wspomaga wygląd naszej cery i oczyszcza organizm z toksyn. Dzięki temu czujemy się bardziej pełni energii i sił witalnych. Wspomagają także nasz układ trawienny i przyspieszają metabolizm. Warto też dodać, że polecane są w szczególności osobom, które mają problemy z nawodnieniem organizmu. Dlatego polecane są w upalne dni w celu nawodnienia organizmu i zaspokojenia pragnienia.

Przejściowa moda czy sposób na zdrowe odżywianie

Na pewno koktajle stały się modne dopiero na przełomie ostatnich kilku lat. Każdy z nas miał przyjemność picia takiego koktajlu, ale najczęściej były to koktajle owocowe. Moda na zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia na pewno zapoczątkowała utrzymujący się trend na koktajle owocowo-warzywne. Warto jednak poczytać i zapoznać się z przepisami i możliwością łączenia różnych składników, ponieważ nieprawidłowo komponowany koktajl, może być zwyczajowo niesmaczny.

Najlepszym okresem na wprowadzenie w codzienna dietę takich koktajli jest właśnie okres letni, kiedy warzywa i owoce są najtańsze. Mamy możliwość komponowania nowych ciekawych smaków, a dodatkowo nie będzie nas to kosztować majątku. Przy okazji jeżeli stracimy też parę kilogramów, to chyba nikt nie będzie rozczarowany.

bookeroArtykuł przygotowany przez system rezerwacji online Bookero http://partner.bookero.pl

 

1 Response

  1. Teraz w te upały szklanka takiego koktajlu jest równoznaczna z uratowaniem życia…

Leave a comment